single

Co robić w przypadku przebicia opony?Złapanie gumy - niezależnie od tego, co się wydarzyło - jest zawsze wielką niedogodnością. Zjeżdżasz na pobocze i nagle "bum!". Zjeżdżasz na pobocze, aby sprawdzić uszkodzenia i zauważasz, że masz przebitą oponę. Co teraz? Jedną z rzeczy, których nie należy robić po przebiciu opony, jest kontynuowanie jazdy. Bez właściwej opony można poważnie uszkodzić koło, co spowoduje konieczność wymiany opony. Przebicie opony jest spowodowane przebiciem, uszkodzeniem opony, uszkodzeniem układu zaworów, nadmiernym zużyciem, oddzieleniem opony od obręczy lub rozerwaniem opony z powodu zbyt wysokiego lub zbyt niskiego ciśnienia. Zmiana przebitej opony będzie łatwiejsza, jeśli przygotujesz się na to, co nieuniknione. 
 
Wiele osób nie wie, jak zmienić przebitą oponę i nie zastanawia się nad tym, dopóki nie utkną na poboczu drogi. Nie musimy już czekać na poboczu i mieć nadzieję, że ktoś się zatrzyma, aby nam pomóc. Technologia oferuje nam mnóstwo pomocy, dzięki której możemy czuć się mniej sfrustrowani. Od poradników i filmów online po usługi pomocy drogowej, możesz bezpiecznie naprawić przebitą oponę i wrócić na drogę. 

Oznaki wskazujące na przebicie opony

- Trudności z przyspieszaniem
- Uczucie ciągnięcia po uszkodzonej stronie samochodu
- Odgłos pękania lub przeciekania
- Niedokładne lub opóźnione prowadzenie przy zmianie pasa ruchu, pokonywaniu zakrętów lub skręcaniu

Co robić w przypadku przebicia opony

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić po przebiciu opony, jest przerwanie jazdy i zjechanie w bezpieczne miejsce z dala od ruchu ulicznego. Nigdy nie należy jechać na przebitej oponie dalej, niż jest to konieczne. Zniweczy to szanse na naprawę opony i może doprowadzić do uszkodzenia koła. Należy włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców o problemie i zapewnić widoczność pojazdu w nocy. Następnie należy wysiąść z samochodu i sprawdzić stan opon, aby dowiedzieć się, która z nich jest przebitą oponą lub czy problem dotyczy więcej niż jednej. Po wykonaniu tych czynności można spróbować zmienić przebitą oponę, korzystając z opony zapasowej, jeśli jest się w stanie to zrobić. Do tego celu potrzebny będzie podnośnik samochodowy, klucz do opon i oczywiście opona zapasowa. 

opona zapasowa

 
Opony zapasowej, o ile nie jest to pełnowymiarowa opona zapasowa, nie należy zostawiać na stałe w samochodzie. Powinna być używana tylko po to, aby bezpiecznie dowieźć samochód do najbliższego warsztatu samochodowego, aby mechanik mógł łatwo naprawić przebitą oponę, a jeśli opona jest uszkodzona w stopniu uniemożliwiającym naprawę, trzeba będzie kupić nową. Jeśli nie jesteś w stanie zmienić opony, zadzwoń po pomoc drogową, która świadczy usługi 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu dla kierowców, którzy mają problemy z samochodem w mniej odpowiednim czasie i miejscu.
 
Przebita opona musi być jak najszybciej naprawiona lub wymieniona. Zwykłe opony zapasowe nie są przeznaczone do jazdy na długich dystansach. Na takich oponach można przejechać nie więcej niż 70 mil. Przygotuj się na wypadek przebicia zanim do niego dojdzie, a szybko wrócisz na drogę. Żywotność opon jest ograniczona, dlatego ważne jest, aby regularnie serwisować opony, sprawdzać je pod kątem oznak zużycia i konieczności wymiany, a także odpowiednio dbać o opony, jeśli zdarzy się przebicie.