single

Jak poprawić ekonomikę zużycia paliwa w samochodzie

Posiadanie samochodu w dzisiejszym nowoczesnym społeczeństwie jest podstawową koniecznością. Jednak jest jeden element o własności pojazdu, który frustruje większość z nas. Chociaż naprawy samochodowe i usługi serwisowe mogą być bardzo uciążliwe, stały wzrost cen paliwa jest jednym z największych problemów dla kierowców. Ponieważ ceny gazu pozostają wysokie, poprawa przebiegu samochodu ma kluczowe znaczenie. Chcesz wykorzystać każdy możliwy sposób, aby rozciągnąć zbiornik gazu dalej i zmniejszyć liczbę razy trzeba wypełnić w miesiącu. Niezależnie od tego, jakim samochodem jeździsz, zawsze możesz użyć trochę dodatkowych pieniędzy na koniec miesiąca, a zmniejszenie wydatków na gaz jest świetnym sposobem, aby to zrobić. 
 
Istnieje wiele wskazówek, które można wdrożyć, aby pomóc zwiększyć swój przebieg i zaoszczędzić pieniądze na gazie. Samochody działają najlepiej i zużywają mniej paliwa, gdy są dobrze utrzymane. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na utrzymanie samochodu w doskonałej kondycji i poprawę ekonomiki spalania. 
 

Zalecane przez nas kroki w celu zmniejszenia zużycia paliwa
 

Zmniejsz nadwagę

Dodatkowy ciężar w samochodzie zmniejsza zużycie paliwa. Ciężar w samochodzie powoduje, że silnik musi pracować ciężej, aby poruszyć samochód, co zwiększa ilość paliwa potrzebnego do jego działania. Jeśli przewozisz duży ciężar, zmniejszenie obciążenia może pomóc Ci uzyskać milę lub dwie więcej na jednym galonie. Nie noś w samochodzie przedmiotów, których nie potrzebujesz. Usunięcie zbędnych przedmiotów z samochodu zmniejszy jego wagę i może obniżyć zużycie paliwa o 1-2%.

Regularne przeglądy techniczne

Rutynowe przeglądy, takie jak regularna wymiana oleju, filtra powietrza i świec zapłonowych, wydłużą żywotność Twojego samochodu, a także poprawią ekonomię zużycia paliwa i zminimalizują emisję spalin. Powinieneś przestrzegać harmonogramu przeglądów, konserwacji zapobiegawczej i innych usług, których Twój pojazd potrzebuje, aby zachować sprawność. 

tankowanie


Prawidłowe pompowanie opon

Najprostszym sposobem na zmniejszenie zużycia paliwa przez Twój pojazd jest odpowiednie napompowanie opon. Niedopompowane opony powodują, że silnik zużywa więcej gazu do poruszania samochodem. Opony powinny być napompowane do ciśnienia podanego w instrukcji obsługi, aby uzyskać najlepszą równowagę między przebiegiem i trakcją. Opony niedopompowane o 10 PSI na oponę mogą kosztować Cię 5 MPG lub więcej.

Zmień swój styl jazdy

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie zużycia paliwa jest utrzymywanie stałej prędkości podczas jazdy. Ciągłe zwalnianie i przyspieszanie może zwiększyć zużycie paliwa o ponad 10 procent. Nie przyspieszaj szybko ani nie hamuj gwałtownie - zatrzymaj się. Pozwoli to zaoszczędzić paliwo, a także zmniejszyć zużycie hamulców. Wyłączaj silnik, gdy jesteś zaparkowany lub zatrzymany na jakiś czas. Taki styl jazdy zapobiegnie nadmiernemu zużyciu paliwa przez Twój samochód. 
 
Zmieniając styl jazdy i dbając o swój pojazd, zauważysz poprawę w zużyciu paliwa. Nie musisz mieć paliwooszczędnego samochodu, aby zaoszczędzić na paliwie. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swój przebieg. Korzystając z tych wskazówek, można zaoszczędzić pieniądze na pompie benzynowej. Pamiętaj, że biorąc swój samochód do regularnych przeglądów i strojenia, i napraw samochodowych będzie również zaoszczędzić sporo pieniędzy i utrzymać swój pojazd działa skutecznie. Samochód, który nie działa na swoim optymalnym poziomie wydajności może kosztować Cię dużo w dłuższej perspektywie.