single

Koronawirus - Tak należy czyścić samochód

 

W ostatnich dniach wiele osób stało się bardzo świadomych tego, jak prawidłowo myć ręce, aby uchronić się przed koronawirusem. Niestety, niektórzy zapominają, że ich samochód może również przenosić wirusa, ponieważ może on pozostawać na powierzchniach przez kilka dni. Ostatnie badania przeprowadzone

przez amerykański instytut zdrowia NIH oraz CSC wykazały, że koronawirus może znajdować się na powierzchniach takich jak plastik i stal nierdzewna nawet przez 72 godziny. Ponieważ samochody mają wiele takich powierzchni, samochód może pomóc w rozprzestrzenianiu się wirusa.

Dlatego bardzo ważne jest, aby podczas jazdy lub siedzenia w samochodzie czyścić miejsca, z którymi mają kontakt ręce, zwłaszcza jeśli w samochodzie znajdowała się osoba zarażona koronawirusem lub podejrzewana o zarażenie. Zaleca się również dokładne wyczyszczenie samochodu, jeśli miałeś kontakt z dużą ilością osób, np. po wizycie w supermarkecie, szkole, w środkach transportu publicznego itp. Istnieje jeszcze większe ryzyko zarażenia się poprzez samochód, jeśli korzystasz z pojazdów typu car sharing lub masz wypożyczony samochód.

 

Jakich produktów powinienem używać do czyszczenia samochodu?

Na szczęście nie potrzebujesz żadnych specjalnych środków czyszczących, aby pozbyć się koronawirusa. Możesz użyć zwykłych środków czyszczących, takich jak detergent lub specjalnych środków do czyszczenia samochodów, jeśli masz je w domu. Przed ich użyciem należy zachować ostrożność i sprawdzić, czy można je stosować do materiałów, z których wykonany jest samochód.

Nie jest wskazane, aby używać środka odkażającego, ponieważ jest to złe dla materiału samochodu, takich jak skóra i może zostawić plamy na materiałach. Jedyne miejsca, gdzie można użyć środka odkażającego do czyszczenia samochodu są klamki drzwi. Należy jednak pamiętać, że należy używać środka do dezynfekcji rąk, który zawiera minimum 70% alkoholu, ponieważ w przeciwnym razie nie pozbędziemy się wirusów, a jedynie bakterii. Ponadto, nie można go używać zamiast mycia, ponieważ nie usuwa on brudu.

Jak należy czyścić samochód?

Najskuteczniejszym sposobem czyszczenia samochodu wolnego od koronawirusów jest rozpylenie środka czyszczącego lub detergentu na różne powierzchnie, pozostawienie go na kilka minut, a następnie spłukanie czystą wodą.

W ten sposób można wyczyścić klamki (zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne), kierownicę, drążek zmiany biegów, regulatory i pokrętła (np. radia), hamulec ręczny, lusterko i korek benzyny. Nie zaleca się zbyt długiego pozostawiania środka czyszczącego na materiale, ponieważ może to być szkodliwe dla różnych materiałów. Do czyszczenia ekranu dotykowego najlepiej używać ściereczki czyszczącej lub suchej ściereczki z detergentem, aby nie uszkodzić ekranu.

Jak wspomniano powyżej, samochód oferuje wiele powierzchni dla wirusa, a im więcej jest takich powierzchni, tym więcej wirus może się rozprzestrzenić. Dlatego należy usunąć z samochodu wszelkie niepotrzebne przedmioty, takie jak dekoracje lub akcesoria, koc, poduszki, ubrania lub śmieci.

Utrzymuj klimatyzację na świeżym powietrzu

Podczas jazdy samochodem upewnij się, że jest on zasilany świeżym powietrzem. Wirus może się rozprzestrzeniać, jeśli nie ma cyrkulacji powietrza, więc powinieneś upewnić się, że klimatyzacja nie działa na ustawieniach, w których powietrze z wnętrza jest recyrkulowane. Jeśli nie jesteś pewien, jakie ustawienia ma klimatyzacja, możesz również po prostu otworzyć okno, aby uzyskać świeże powietrze do samochodu bez używania klimatyzacji.

Ogólnie zaleca się wymianę filtra zanieczyszczeń powietrza w samochodzie raz do roku, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków i bakterii. Jeśli zauważysz zapach stęchlizny pochodzący z Twojego klimatyzatora, może to być czas na serwis AC

Więcej na: http://podnosniki-statech.pl