single

Co robić, gdy drzwi samochodu się zacinają?

Istnieje wiele różnych powodów, dla których może się okazać, że zamek w drzwiach samochodu utknął. Wewnątrz zamka może znajdować się brud lub lód, zamek może się złamać lub po prostu trzeba go lekko poluzować. Nieuchronnie stanie się to w momencie, gdy nie masz czasu do stracenia i może to być niezwykle frustrujące. Dobrą wiadomością jest to, że niekoniecznie trzeba wzywać ślusarza awaryjnego lub mechanika, aby przyjść i pomóc Ci, rzeczywiście może być w stanie rozwiązać problem samodzielnie.

 

Zaciął się na mrozie

Jeśli jest bardzo zimno na zewnątrz, a następnie najbardziej prawdopodobną przyczyną zaciętego zamka jest lód. Użyj suszarki do włosów lub kubka gorącej wody, aby ogrzać zamek, a następnie spróbuj ponownie. Jeśli to nie zadziała, to są szanse, że jest coś bardziej poważnie nie tak z zamkiem i trzeba będzie spróbować alternatywnych metod. Najpierw należy spróbować nasmarować sam zamek. Czasami poszczególne tumblers w zamku może utknąć przeciwko sobie i po prostu trzeba trochę smaru, aby pomóc im przesuwać się obok siebie. Smar w sprayu jest najłatwiejszy do użycia, ponieważ można go skierować bezpośrednio przez dziurkę od klucza. Jeśli nie zadziała za pierwszym razem, spróbuj poruszyć kluczem w zamku, aby zobaczyć, czy to pomoże tumblers się poruszać. W razie potrzeby powtórzyć proces.

Zdjąć panel drzwi

Jeśli żadna z tych metod nie działa, to jest czas, aby podjąć bardziej drastyczne działania. Trzeba będzie usunąć panel drzwi sam w sobie, aby dobrze przyjrzeć się wewnętrzny mechanizm drzwi samochodu. Usuń wszystkie ukryte śruby i klipsy i odłącz wszystkie części, które trzymają panel do drzwi. Następnie należy użyć latarki, aby sprawdzić cylinder zamka, aby upewnić się, że wszystkie tumblers są prawidłowo wyrównane. Jeśli masz wspomagane zamki, należy również sprawdzić silnik, aby sprawdzić, czy działa prawidłowo, ponieważ może to być błąd elektryczny. Będziesz w stanie powiedzieć, czy elektronika jest problemem, odłączając silnik od zamka, a następnie próbuje obrócić klucz w zamku. Jeśli to zadziała, będziesz wiedział, że klucz i zamek są w porządku, ale silnik wymaga wymiany.

Zadzwoń do przyjaciela

Jeśli żadna z tych metod nie rzuca światła na problem, to jest czas, aby zadzwonić do ślusarza. Będą oni mieli wiedzę ekspercką niezbędną do zdiagnozowania i rozwiązania problemu w krótkim czasie.

Dowiedz się więcej na: http://podnosniki-statech.pl