single

Oto jak działa olej

Tak działa olej

29 kwietnia 2015, 14:54 wymiana oleju

Podstawową funkcją oleju silnikowego jest smarowanie ruchomych elementów silnika. Właściwe smarowanie pozwala wszystkim różnym częściom silnika poruszać się obok siebie bez generowania zbyt dużego tarcia. Jeśli pozwolono by na powstanie tarcia, spowolniłoby to znacznie pracę silnika. To również generować dużo ciepła, które mogą spowodować znaczną ilość uszkodzeń ważnych elementów silnika

.

Olej silnikowy współpracuje z płynem niezamarzającym w chłodnicy Twojego samochodu, aby zapewnić, że silnik nie będzie się przegrzewał. Poprzez zmniejszenie tarcia generowanego przez ruchome części, ciepło jest rozprowadzane po całym silniku, a nie koncentrowane w jednym miejscu, co pozwala na łatwiejsze rozproszenie go w otaczającym powietrzu.

Olej sil

nikowy w Twoim silniku działa również jako środek czyszczący. Jest lepki i dlatego zbiera wszelkie drobiny kurzu i brudu, które dostają się do silnika. Jest to kolejny sposób, w jaki olej zmniejsza tarcie i nie pozwala ruchomym elementom silnika utknąć na małych kawałkach błota lub mułu.

Silnik musi pozostać czysty, aby mógł pracować z maksymalną wydajnością. Olej silnikowy jest niezbędny do tego, aby tak się stało. Silnik może pracować w pewnym zakresie bez oleju silnikowego, ale będzie musiał zużyć znacznie więcej paliwa, aby utrzymać części w ruchu w tym samym tempie.

Olej tworzy śliską powierzchnię, która pozwala częściom łatwo się poruszać, co zmniejsza siłę potrzebną do napędzania ich. Bez oleju silnik byłby łatwo podatny na uszkodzenia spowodowane przez małe cząsteczki kurzu lub brudu i znacznie łatwiej ulegałby przegrzaniu.

Uzyskaj ofertę na wymianę oleju

Wszystko o wymianie oleju

  • Wymień swój olej>.
  • Jak przeprowadzić wymianę oleju
  • Do czego właściwie służy olej w Twoim samochodzie?
  • Jak wymienić filtr oleju.
  • Jak często należy wymieniać olej?
  • Co to jest filtr oleju?