single

OBD w Twoim smartfonie?

OBD w Twoim smartfonie?

24 września 2015, 09:37 silnik OBD

Nie ma wątpliwości, że technologia przeszła długą drogę w ostatnich latach i jest to szczególnie prawdziwe, gdy mówimy o pojazdach i smartfonach.

Teraz wydaje się, że wszystko jest obsługiwane przez komputery i korzystanie z narzędzi diagnostycznych OBD jest teraz niezbędne, jeśli chcesz dostać się do uchwytów z tak wielu potencjalnych problemów.

Jednak wydaje się, że technologia nadal iść do przodu, nawet w tej konkretnej branży, bo gdzie w przeszłości trzeba było polegać na skaner i komputer, przemysł został wniesiony do prędkości przez wprowadzenie smartphone do równania.

Pobierz do cytatów na naprawy samochodów

Jak to działa?

Aby ta technologia działała, musisz kupić specjalny interfejs, który podłącza się do portu OBDII na desce rozdzielczej. Takie adaptery można kupić tutaj dx.com

.

Ten specjalny interfejs jest rzeczywiście związany z aplikacją, którą należy pobrać do smartfona, aby uzyskać to do pracy, a reszta jest rzeczywiście dość łatwe do zrozumienia.

Ten interfejs wysyła informacje z komputera pokładowego, do telefonu przez Bluetooth i smartphone app następnie pokazuje różne kody usterek i informacji, które będą generalnie uzyskać z dość dużo pojedynczego skanera i narzędzia diagnostycznego

na rynku.

To naprawdę jest tak proste i, być może ważniejsze, to jest imponujące, jak to działa i jeśli jest to coś, co chcesz spróbować, to są najlepsze aplikacje dla Ciebie, aby dostać swoje ręce na już teraz.

Blue Driver

Najbardziej znanym narzędziem w swoim rodzaju jest o nazwie Blue Driver i jest to dobry przykład, ponieważ działa zarówno z telefonów z systemem Android, jak i iPhone. Jest to ważne, ponieważ wiele innych wersji będzie działać tylko z jednym lub drugim, więc trzeba dwukrotnie sprawdzić przed zakupem.

Jednak z tej wersji okaże się, że to naprawdę jest "plug-n-play", że tak powiem i warto również zauważyć, że jest również w stanie pracować z komputera typu tablet, jak również smartphone. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać aplikację, podłączyć interfejs, a następnie pozwolić mu skanować.

OBD Link MX

Ta szczególna aplikacja i narzędzie jest kompatybilny tylko z telefonów z systemem Android, jak również Windows, więc jeśli jesteś właścicielem Apple wszelkiego rodzaju, a następnie należy szukać gdzie indziej. Jest postrzegany jako najszybszy wersja tam i są również w stanie opuścić interfejs Bluetooth podłączony do niego, jak to ma specjalny tryb uśpienia, co oznacza, że będzie obudzić aplikacji na telefonie, jak tylko coś jest nie tak.

Jest to dość sprytne rzeczy i jest również bardzo łatwy do zrozumienia i użytkowania, co zawsze jest bonusem. To może być nieco droższe, ale jest warte dodatkowych kosztów.

Torque Pro

Torque Pro jest cudownie prosta aplikacja dla telefonów z systemem Android, który pokaże Ci podstawowe informacje o tym, jak twój samochód jest wykonywana podczas jazdy.

Jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, to podłączyć urządzenie z systemem Android za pomocą złącza, a następnie będzie w stanie zapewnić Ci bogactwo informacji dotyczących silnika i różnych czujników w całym pojeździe.

OBD Car Tracker

OBD Car Tracker app jest doskonałym rozwiązaniem dla tych osób z iPhone lub iPad, chociaż istnieje również wersja Android teraz na rynku.

Pozwala zarówno na śledzenie pojazdu za pośrednictwem smartfona, jak również dostarczanie informacji diagnostycznych, które pozwalają potencjalnie zidentyfikować szereg różnych problemów.

To uruchamia alarm, gdy coś pójdzie nie tak i tak długo, jak rozumiesz informacje, które dostarcza Ci, to będziesz zaskoczony, jak szczegółowe ta aplikacja może być.

Więcej aplikacji

Istnieją różne inne tam na rynku, ale być może najlepszą częścią tych aplikacji smartfonów jest to, że nie mają tendencję do komplikowania spraw, dając zbyt wiele informacji, że jesteś w lewo uczucie swamped.

Są one proste, łatwe w użyciu, zapewniają łatwe do naśladowania informacji, a na koniec dnia będziesz miał lepsze zrozumienie tego, co dzieje się z pojazdem.

Uzyskać do cytatów na temat naprawy samochodu