single

Jak często należy myć samochód?

Prowadzimy intensywne życie i często nie mamy czasu na takie czynności jak mycie samochodu. Czyszczenie samochodu jest ważnym aspektem jego konserwacji, z którego wielu nie zdaje sobie sprawy. Czysty samochód jest nie tylko estetyczny, ale może również zwiększyć wartość odsprzedaży samochodu. Podczas gdy niektórzy czyszczą swoje samochody samodzielnie, inni płacą profesjonalnej myjni za wykonanie tej pracy. Idealnie byłoby, gdybyś czyścił swój samochód co tydzień. Jednak wielu właścicieli czyści swoje samochody tylko wtedy, gdy są brudne. Znaczenie ma również to, jak często jeździsz swoim samochodem. 
 
Ogólna zasada mówi, że im więcej kilometrów przejeżdżasz, tym częściej będziesz musiał czyścić samochód. Klimat i temperatura powietrza są również ważnymi czynnikami. Śnieg, sól i żwir z dróg mogą szybko powodować erozję i uszkodzenia lakieru, a wysokie temperatury mogą powodować przyspieszenie erozji, ponieważ substancje chemiczne zawarte w zanieczyszczeniach stają się bardziej aktywne w gorących temperaturach. 

Dlaczego powinieneś częściej myć swój samochód?

Ochrona lakieru Twojego samochodu

Brud i cząsteczki kurzu z czasem zużywają lakier Twojego samochodu. W rezultacie Twój pojazd wygląda matowo i bez wyrazu. Regularne mycie chroni lakier Twojego samochodu i usuwa zanieczyszczenia, które w przeciwnym razie mogłyby uszkodzić jego zewnętrzną powłokę. Profesjonalna myjnia samochodowa sprawi, że Twój samochód będzie bardziej błyszczący i ochroni jego powłokę lakierniczą przed słońcem i piaskiem. Twój pojazd powinien być woskowany co trzy miesiące, a raz w roku polerowany. Aby chronić wykończenie Twojego samochodu, samo mycie zewnętrzne - bez względu na częstotliwość - nie uchroni Twojego lakieru przed blaknięciem.  

Zapobiegaj kosztownym naprawom

Regularna konserwacja samochodu ma kluczowe znaczenie dla jego zachowania, a co ważniejsze, przedłużenia jego żywotności. Uszkodzenia zewnętrzne samochodu mogą być prostą naprawą, ale mogą prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń, które będą wymagały całkowitej wymiany, co może być bardzo kosztowne. Jeśli Twój samochód jest stale brudny, spowoduje to, że jego części będą rdzewieć i korodować, co doprowadzi do obniżenia wartości odsprzedaży, jeśli chodzi o sprzedaż samochodu. Prawidłowo czyszczony i konserwowany pojazd wewnątrz i na zewnątrz pomoże utrzymać jego wartość i zapewni Ci niezawodny samochód. 

myjnia 


Zwiększ bezpieczeństwo jazdy

Wiele wypadków jest spowodowanych każdego roku z powodu brudnej szyby, przedniej szyby lub lusterka bocznego - zmniejszając widoczność. Brudne wnętrze pojazdu może również zawierać zanieczyszczenia i brud, które mogą rozpraszać uwagę podczas jazdy. Bałagan może blokować wzrok lub nawet drogę od stopy do pedałów gazu/hamulca, a to może być katastrofalne w skutkach. 

Unikaj problemów zdrowotnych

Wnętrze samochodu musi być utrzymywane w czystości, aby wyeliminować szkodliwe bakterie, które mogą gromadzić się z czasem. Nieoczyszczony, zamknięty pojazd to idealne środowisko dla rozwoju bakterii. Kurz i brud przyczyniają się do złej jakości powietrza wewnątrz samochodu, przez co częściej dochodzi do przeziębienia, rozwoju ewentualnych alergii, a nawet powstawania nieprzyjemnego zapachu. Utrzymuj w czystości te części samochodu, których dotykasz najczęściej, takie jak kierownica, deska rozdzielcza, klamki drzwi, pasy bezpieczeństwa i dźwignia zmiany biegów. Czyszczenie sprawi, że zarazki i bakterie nie będą zalegać w Twoim pojeździe. 
 
Czysty pojazd przyczyni się do oszczędności paliwa, bezpieczeństwa, wydajności i wartości odsprzedaży Twojego pojazdu. Usuń bałagan, kurz, dezynfekcja i odkurz swój samochód, a także zaplanuj rutynowe myjnie samochodowe. Rutynowa konserwacja zapobiegawcza i naprawy samochodowe również utrzymają Twój pojazd w szczytowej formie. Czysty samochód ochroni Cię przed szkodliwymi bakteriami. Dla większości ludzi, czyszczenie samochodu nie jest priorytetem, ale będziesz zszokowany, gdy zdasz sobie sprawę, jak szkodliwe może być brudny samochód. Zaplanuj czyszczenie i sanityzację samochodu co najmniej raz w tygodniu, aby utrzymać swój pojazd w zdrowiu i bezpieczeństwie.