single

Co to jest urządzenie diagnostyczne OBD?

Co to jest urządzenie diagnostyczne OBD?

22 września 2015, 13:07 silnik

Jeśli interesujesz się naprawą pojazdów, to jest całkiem spora szansa, że w pewnym momencie natknąłeś się na odniesienia do urządzeń diagnostycznych OBD.

OBD oznacza On-Board Diagnostics i jest to wszystko związane z pokładowych systemów komputerowych, które odegrały integralną rolę w prawie każdym pojedynczym pojeździe, który został wyprodukowany od 1996 roku.

Jest to komputer w samochodzie, który będzie ostatecznie włączyć te światła na desce rozdzielczej, gdy coś jest nie tak, a to dlatego, że wyczuwa prawie każdy proces, który odbywa się w samochodzie.

Prawdopodobnie słyszałeś ten termin i byłeś natychmiast zdezorientowany, a może wierzyłeś, że to coś, co było zbyt skomplikowane i poza twoim poziomem zrozumienia.

W rzeczywistości, są one łatwiejsze do zrozumienia niż można było początkowo myśleć i nie ma również wątpliwości co do ich przydatności, jeśli chodzi o naprawę współczesnego pojazdu.

Skorzystaj z oferty na diagnostykę

A co z narzędziem?

Więc, co z narzędziem? Cóż, jak sama nazwa wskazuje, to pomoże zdiagnozować problem po prostu przez podłączenie narzędzia skanera do komputera pokładowego i pozwalając mu uruchomić serię testów.

Komputer centralny wyłapuje, że coś jest nie w porządku i generuje kod, który narzędzie diagnostyczne jest w stanie rozszyfrować.

Ten kod, po porównaniu z przewodnikiem referencyjnym, powie Ci, gdzie jest problem, pozwalając Ci przeprowadzić niezbędną naprawę; a poza tym, nie ma nic wielkiego do powiedzenia o tym szczególnym narzędziu.

Narzędzie diagnostyczne OBD jest teraz niezbędnym elementem zestawu do posiadania, jeśli chcesz zrozumieć, co jest nie tak z wewnętrznym funkcjonowaniem pojazdu, zanim kwestie takie jak wydajność są naprawdę utrudnione.

Fakt, że podstawowe modele są teraz tańsze niż kiedykolwiek wcześniej oznacza tylko, że są one bardziej dostępne dla każdego, kto ma poważne zainteresowanie w utrzymaniu samochodu i tak długo, jak nauczyć się podstaw tego, co mogą zrobić, to będzie przydatnym dodatkiem do zestawu narzędzi.

Uzyskaj oferty na diagnozowanie problemów z samochodem