single

Jak uruchomić samochód

Nigdy nie ma dogodnego momentu na rozładowanie akumulatora w samochodzie, ale zawsze wydaje się, że dzieje się to wtedy, gdy musisz być gdzieś w pośpiechu.

Jeśli nie masz czasu na zdobycie prostownika i pełne naładowanie akumulatora samochodowego z sieci, to rozruch skokowy pojazdu jest prawdopodobnie najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem na powrót na drogę. Wszystko czego będziesz potrzebował to zestaw przewodów rozruchowych i przyjazny kierowca z kilkoma minutami do stracenia i w pełni naładowanym akumulatorem.

Uzyskaj ofertę na naprawę akumulatora

Czy mógłbyś popchnąć samochód, aby go uruchomić?

Alternatywą dla rozruchu skokowego samochodu jest jego rozruch przez pchanie. Może to działać w przypadku pojazdów benzynowych, ale nie powinno być próbowane w przypadku pojazdów napędzanych olejem napędowym. Aby uruchomić samochód, wystarczy wrzucić drugi bieg, wcisnąć sprzęgło do oporu i włączyć zapłon. Poproś kogoś, aby popchnął Twój samochód lub pozwól mu się toczyć, jeśli znajdujesz się na zboczu. Gdy samochód zacznie się toczyć, zwolnij sprzęgło i wciśnij pedał gazu. Silnik powinien się włączyć i będzie można normalnie jechać. Postaraj się nie zatrzymywać przez jakiś czas i cokolwiek robisz, nie pozwól, aby samochód stanął w miejscu! Jak uruchomić samochód Naprawdę nie musisz być ekspertem, aby z powodzeniem uruchomić samochód. Istnieje kilka naprawdę prostych kroków, które musisz wykonać i kilka ważnych rzeczy do zapamiętania, ale będziesz z powrotem na drodze w krótkim czasie.

  1. Zaczepić przewód dodatni (czerwony) do bieguna dodatniego akumulatora, który ma być ponownie uruchomiony.
  2. Podłącz drugi koniec dodatniego przewodu do dodatniego bieguna w samochodzie, który będzie dostarczał prąd.
  3. Podłącz jeden koniec ujemnego przewodu przeskokowego (czarny) do ujemnego bieguna samochodu z działającym akumulatorem.
  4. Znajdź nieosłonięty kawałek metalu na samochodzie, który potrzebuje wzmocnienia. Błyszczący, odsłonięty i niepomalowany metal będzie działał najlepiej. Upewnij się, że jest to gdzieś z dala od akumulatora lub jakichkolwiek ruchomych części. Przypnij drugi koniec ujemnego przewodu do tego miejsca.
  5. Upewnij się, że nie ma nikogo stojącego w pobliżu i że nikt nie dotyka żadnego z samochodów lub kabli.
  6. Uruchom silnik samochodu z działającym akumulatorem. Może to potrwać kilka minut, aby drugi samochód otrzymał doładowanie, którego potrzebuje do samodzielnego uruchomienia.
  7. Wyłącz silnik i zdejmij wszystkie kable w odwrotnej kolejności niż je podłączyłeś, zaczynając od kabla ujemnego i końcówki podłączonej do kawałka błyszczącego metalu. Następnie należy odłączyć końcówkę podłączoną do ujemnego bieguna akumulatora samochodu roboczego. Następnie odłączyć przewód dodatni od tego samego akumulatora i na koniec zdjąć przewód dodatni z dodatniego bieguna w samochodzie, który właśnie otrzymał doładowanie.
  8. Włącz silnik samochodu, który został uruchomiony. Jeśli jump start był udany następnie zapłon złapie i silnik będzie angażować. Upewnij się, że jeździsz przez 10-20 minut po otrzymaniu jump start, tak aby akumulator mógł być w pełni uzupełniony przez silnik.