single

Jak wymienić wycieraczki i pióra wycieraczek przedniej szyby?

 

Wycieraczki przedniej szyby to jedna z tych części samochodu, o których często się zapomina i zaniedbuje. Zwykle nie zauważamy lub nie pamiętamy, że trzeba je wymienić, dopóki nie złapie nas ulewa podczas jazdy autostradą i nagle zdajemy sobie sprawę, że przednia szyba nie jest czyszczona tak szybko, jak powinna.

Wymień wycieraczki na nowe

Większość ludzi zauważa, że musi wymieniać pióra wycieraczek mniej więcej dwa razy do roku. Może się to wydawać dużo, ale nową parę piór wycieraczek można kupić praktycznie za darmo. Pióra wycieraczek sprzedaje wiele sklepów, supermarketów i tanich dostawców internetowych. Nie ma potrzeby płacić kroci za pióra, które i tak prawdopodobnie nie wytrzymają dłużej niż 6 miesięcy.

Pióra wycieraczek są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego przed zakupem należy sprawdzić długość wycieraczek.
 

Zużyte pióra wycieraczek przestają być tak skuteczne w usuwaniu wody z przedniej szyby. W deszczowych warunkach widoczność może być znacznie ograniczona, co może sprawić, że jazda stanie się bardziej stresującym i mniej bezpiecznym doświadczeniem.

Zawsze warto dokładnie umyć pióra wycieraczek przed ich wymianą, ponieważ może się okazać, że są one po prostu brudne, a nie zużyte.

Kiedy pada deszcz, woda może pryskać z drogi na przednią szybę, a woda ta może zawierać różnego rodzaju chemikalia i cząsteczki, które mogą utkwić w wycieraczkach podczas oczyszczania przedniej szyby. Czasami wystarczy zamoczyć szmatkę w gorącej wodzie z mydłem i przeciągnąć nią po piórach wycieraczek, aby usunąć cały ten brud i znacznie poprawić działanie wycieraczek. Jeśli po wyczyszczeniu nie zauważymy żadnej poprawy, należy wymienić pióra.

Wymiana piór wycieraczek jest niezwykle prosta. Wystarczy podnieść wycieraczkę do góry, z dala od przedniej szyby, a następnie wyjąć pióro z wycieraczki, wysuwając je ze swojego miejsca. Następnie należy wyjąć nowe pióro z opakowania i wsunąć je w to samo miejsce. Powinno to zająć tylko kilka minut.

Stosunkowo rzadko zdarza się, aby wycieraczka przedniej szyby uległa uszkodzeniu i wymagała całkowitej wymiany. Zwykle dzieje się to w wyniku wypadku lub wandalizmu. Większość problemów z wycieraczkami można rozwiązać po prostu czyszcząc lub wymieniając pióra wycieraczek, ale jeśli trzeba będzie wymienić same wycieraczki, upewnij się, że kupiłeś właściwe. Porozmawiaj z mechanikiem, jeśli nie jesteś pewien, co robisz lub gdzie je kupić, ale demontaż i montaż wycieraczek nie jest skomplikowanym procesem.

Trzeba będzie odłączyć je od samochodu u podstawy, uważając, aby zachować wszelkie śruby bezpieczne. Następnie przymocujesz nowe wycieraczki w dokładnie taki sam sposób, w jaki usunąłeś stare. Rzuć wiadro wody na przednią szybę, aby sprawdzić, czy są one w pełni sprawne, gdy skończysz.

Więcej na: http://podnosniki-statech.pl