single

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa jazdy w HalloweenCukierek albo psikus! Dzieci i dorośli zarówno kochają Halloween ze wszystkimi słodyczami, kostiumami i zabawą z byciem do późna. Jako czarownice, superbohaterowie, duchy i celebryci przemierzają ulice w poszukiwaniu cukierków i smakołyków, kierowcy muszą zachować ostrożność podczas jazdy. Halloween może być niebezpiecznym czasem zarówno dla kierowców jak i pieszych. Statystyki pokazują, że Halloween jest jednym z najbardziej śmiertelnych dni w roku dla pieszych. Jest to noc wypełniona ciemnością, wzmożonym ruchem pieszych i wszelkiego rodzaju rozproszeniami. 
 
Nie pozwólmy, aby ten wesoły wieczór zamienił się w tragedię. Przestrzeganie tych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa jazdy może pomóc kierowcom i pieszym być bezpiecznym w ten Halloween.  

Kierowcy:

1. Używaj swoich reflektorów - Halloweenowe noce mogą być mgliste i ciemne. Zawsze upewnij się, że używasz swoich reflektorów, aby być widocznym dla pieszych. 
 
2. Kontrola prędkości - Bądź wyjątkowo ostrożny i czujny podczas jazdy. Jedź wolniej niż nakazuje ograniczenie prędkości, szczególnie w obszarach mieszkalnych. Dzieci są zwykle bardzo podekscytowane wydarzeniami nocy i mogą nie zwracać uwagi na to, co się dzieje, zanim zaczną uciekać lub przechodzić przez jezdnię. Jedź powoli, abyś mógł szybko zareagować w razie potrzeby.
 
3. Nie prowadź w stanie rozproszenia uwagi - skup się w pełni na drodze. Unikaj korzystania z telefonu i utrzymuj muzykę na takim poziomie, abyś mógł słyszeć klaksony i pieszych w pobliżu. 
 
4. Wyjeżdżaj z podjazdów i wjeżdżaj na ulice z najwyższą ostrożnością - Zachowaj ostrożność podczas wycofywania się na ulicę.
 
5. Porozumiewaj się z innymi kierowcami - Zawsze używaj kierunkowskazów i świateł awaryjnych, gdy zatrzymujesz się, aby podrzucić lub odebrać dzieci. 
 
6. Jedź trzeźwy - Jeśli świętujesz Halloween z alkoholem, wyznacz trzeźwego kierowcę lub weź taksówkę. 

halloween

Piesi:

1. Bądź widoczny dla kierowców - Upewnij się, że kierowcy widzą Cię chodzącego po ulicach. Noś przy sobie latarkę lub świecę. Unikaj strojów, które zasłaniają widoczność. 
 
2. Zachowaj ostrożność przy przechodzeniu przez ulicę - Przestrzegaj zasad ruchu drogowego. Przechodź przez ulicę tam, gdzie jest znak drogowy i bądź czujny, patrząc w obie strony przed przejściem. 
 
3. Pozostań na chodniku - bezpieczniej jest być na chodniku. Jeśli go nie ma, zawsze idź twarzą do ruchu ulicznego. 
 
4. System koleżeński - Zawsze miej plan, jak bezpiecznie wrócić do domu pod koniec nocy. Stwórzcie system koleżeński, aby nawzajem odwieźć się do domu, zorganizujcie wyznaczonego kierowcę lub wezwijcie taksówkę. Jazda po pijanemu lub chodzenie z uszkodzonym wzrokiem jest bardzo niebezpieczne. 
 
Stosuj się do tych wskazówek bezpieczeństwa dla kierowców i pieszych i ciesz się świętami Halloween w sposób odpowiedzialny. Przy odrobinie rozwagi, Ty i Twoja rodzina możecie skupić się na tworzeniu wspomnień, które będą trwać przez wiele lat. Wesołego Halloween!