single

Szacunkowa cena wymiany oleju w Volvo

Szacunkowa cena wymiany oleju w Volvo

18 września 2015, 12:47 Volvo Wymiana oleju

Zazwyczaj w samochodach Volvo zaleca się wymianę oleju co około 10 000 mil

.

Często jest to część rutynowego serwisowania samochodu, ale jeśli okaże się, że tak nie jest - lub uważasz, że Twoje Volvo wymaga dodatkowej wymiany - większość warsztatów będzie w stanie wykonać ją za Ciebie.

Średnia cena Min - max
£ 96 £ 78 - £ 131 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Proszę utworzyć zlecenie, jeśli chcesz otrzymać szczegółową ofertę dla swojego samochodu.

Ten estymator cen Autobutler pozwala zobaczyć średnią cenę wymiany oleju w Volvo dokonanej ostatnio przez Autobutler. Ta średnia wartość jest obliczana na podstawie rzeczywistych cen za wymianę oleju w samochodach Volvo.

Otrzymaj oferty wymiany oleju - Volvo

Jest to najszybszy i najprostszy sposób, aby uzyskać wiele spersonalizowanych ofert od lokalnych dostawców. Wystarczy wypełnić kilka podstawowych danych, a trzy profesjonalne lokalne warsztaty przedstawią oferty w ciągu 24 godzin. Następnie wystarczy wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i dokonać rezerwacji.

Kilka faktów

Volvo

, założone w 1927 roku w Szwecji, jest jednym z najbardziej znanych europejskich producentów samochodów.

Słynie z zaangażowania w bezpieczeństwo kierowców. Model Volvo V40

jest najbezpieczniejszym samochodem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano, po tym jak otrzymał najwyższą ocenę od Europejskiej Organizacji Bezpieczeństwa Samochodowego.

Volvo posiada również własny zespół ds. badania wypadków, który od 1970 r. przeanalizował ponad 40 000 wypadków.

Olej jest niezbędnym elementem prawidłowo działającego silnika pojazdu, służy do smarowania i chłodzenia części silnika.

Działania te mają wpływ na utrzymanie wydajności, a także na długotrwałą ochronę części silnika.

Regularne sprawdzanie stanu silnika samochodu i jego wymiana w razie potrzeby jest ważnym elementem konserwacji samochodu.

Jak rozkłada się koszt wymiany oleju?

Podstawowym kosztem związanym z wymianą oleju, podobnie jak w przypadku każdej naprawy lub konserwacji samochodu, są koszty robocizny. Do tego dochodzą opłaty za wymianę oleju i filtrów, które są niezbędne. Całkowity koszt może się różnić w zależności od usługodawcy, dlatego zawsze zaleca się porównanie kilku ofert - pamiętaj, aby porównać każdą ofertę z szacunkowymi cenami.

Skąd mam wiedzieć, czy mój pojazd wymaga wymiany oleju?

Większość nowoczesnych samochodów jest wyposażona w kontrolkę "check oil" (lub podobną) - informuje ona o tym, że olej w samochodzie wymaga uwagi. Po zapaleniu się tej kontrolki należy sprawdzić poziom oleju w samochodzie i uzupełnić go, jeśli okaże się, że jest niski - uzupełnianie oleju może być wymagane regularnie.

Należy również sprawdzić, czy konieczna jest wymiana oleju - następuje to mniej więcej po przejechaniu 10 000 mil.

Jeśli Volvo wymaga wymiany oleju

, mogą wystąpić pewne dodatkowe objawy.

Samochód może wydawać dziwne odgłosy lub drżeć przy pierwszym uruchomieniu - może to być spowodowane brakiem smarowania silnika

olejem.

Ponadto, podczas sprawdzania oleju można zauważyć, że ma on ciemny kolor i jest ziarnisty. Może to oznaczać, że Twój samochód wymaga wymiany oleju - nowy olej ma gładką konsystencję i jasnobrązowy kolor.

Jeśli jesteś świadomy którejkolwiek z tych rzeczy w swoim samochodzie, powinieneś mieć to spojrzał na w garażu tak szybko, jak to możliwe.

Otrzymaj oferty wymiany oleju - Volvo